ROBOCRAFT.cz, NOVINKY, AKCE, MODY ZE SVĚTA HRY ROBOCRAFT

První bitva

Po vzoru předchozích dílů by jsme již měli mít vytvořeného robota, se kterým se budeme v následující bitvě zúčastňovat. Jen rychle shrnu, že robot musí mít sedačku řidiče a měl by mít kola pro pohyb po mapě a alespoň jednu zbraň. Do bitvy se dostaneme pomocí klávesy E, jde to udělat i jinak, pomocí TABu, vyjde to dá se říci stejně. Objeví se tedy před vámi jednoduchá tabulka, která má tři části.

2015-01-30_00002

  • Tou první je praktický mód. V tomto módu jde sám proti NPC robotům. Tento mód je vhodný na otestování robota, zda je vůbec schopný boje. Zejména později, kdy budete stavit roboty co létají, nebo spíše se o to ze začátku pokoušet, tam tento mód oceníte nejvíce.
  • Druhým módem je normální bitva s ostatními hráči. Zde proti sobě nastoupí několik hráčů ve dvou týmech a vítězí ten, který jako první anihiluje nepřítele nebo obsadí jeho základnu. Dá se říci, že tento mód je stejný, jako ve World of Tanks režim střetnutí.
  • Posledním módem je Boss Battle. Ten je dostupný hráčům od osmé úrovně robota, do té doby je uzamčen a není možné jej hrát. V tomto módu jste buď sám, nebo s příteli ve skupině a bojujete se slabšími roboty. Tedy jeden robot na levelu osm proti třeba deseti robotům na levelu 3. Tyto bitvy jsou velmi zábavné ale lze se jich účastnit pouze jednou za 10 hodin, pokud jste Boss. Pro ostatní hráče, kteří mají nižší úroveň mohou býti k Boosovy přiřazeni častěji.

2015-01-30_00003

Po zahájení bitvy nás přivítá taková drobná tabulka, která ukazuje, kolik hráčů aktuálně čeká na kterou bitvy, počet volných serverů a dnes odehraných bitev. Opět shodnost se hrou World of Tanks je vysoká, ale hodí se. Občas některý ze serverů nejde. Je to z důvodu, že pravděpodobně server pro danou úroveň není dostupný kvůli výpadku. Pokud se tedy stane, že některá z úrovní má abnormálně veliký počet připravených robotů, vzhledem k tabulce výše to je třeba 200, je tento server nedostupný. Pokud tedy máte robota právě v této úrovni, je lepší bitvu zrušit, přestavit jej na jinou úroveň a bojovat na jiné do doby, než bude server zprovozněn. Tyto výpadky jsou od několika málo minut po pár hodin.

2015-01-30_00004

Půjdeme tedy do klasické bitvy. Bitva je důležitá kvůli kreditům, za které se kupují nové bloky a kvůli zkušenostním bodům, které slouží pro výzkum v technologickém stromu, viz předchozí díl tohoto seriálu. V tabulce před zahájením bitvy je vidět, kdo má jakého robota a že v bitvě proti našemu týmu budou tři hráči, co používají Rail Gun, dva s SMG kanóny, dva s plasmou a dva healeři. Poslední typ bohužel neodpovídá žádnému označení zbraně a tak je velmi pravděpodobné, že tento hráč zapomněl na robota umístit nějaké dělo.

Také si zde lze všimnout, že v každém týmu jsou dva hráči, kteří jsou spolu v četě. Hráči, kteří mají prémiový účet mohou do čety pozvat až čtyři hráče.

Herním strategiím ve hře se budeme věnovat postupně pro každou zbraň a o každé bude napsán samostatný díl. Nyní se jen v rychlosti podíváme na konec bitvy.2015-01-30_00001

Na konci každé bitvy dostaneme kredity a zkušenostní body pro úroveň, na které náš robot bojuje. Krom těchto informací i vidíme, jak jsme si v bitvě vedli. Z obrázku je tedy patrné, že jsem v bitvě zničil 2602 kostiček nepřátelským robotům a přitom jsem dva zcela zničil. Za bitvu jsem tedy získal 8740 RP bodů (body pro nákup kostiček) a navíc 9 výzkumných bodů z osmé úrovně. Navíc pokud měl někdo v bitvě premium účet, dostanete za něj bonus, ten v tomto případě je 5%, tedy ke svým 8740 dostanu ještě 5% RP bodu, celkově tedy místo 8740 dostanu 10926 (8740 + 5%). Dále je zde vidět, že s tímto robotem to bylo první vítězství dne, tedy to, co jsem získal dostávám 2×, tedy 21851 RP a 18 výzkumných bodů. Toto je tedy konečný stav co za celou bitvu dostávám.

Uživatelé který mají prémiový účet však mají oproti klasickým uživatelům výhodu. Výhoda spočívá v tom, že za všechny bitvy získávají dvojnásobek RP bodů i výzkumných bodů. Kdybych tedy v této bitvě měl premiový účet místo standardního, nedostal bych 21851 RB bodů, ale 43702. Stejně to platí i s body výzkumnými, kde bych místo 18ti získal 36. Uživatelé, kteří používají premium účet tak mají velkou výhodu, protože jejich růst jde opravdu velmi rychle nahoru a snáž se dostávají k dalšímu levelu robota.

V příštím díle se podíváme na SMG kanony a jejich herní strategii. Začínáme SMG, protože začínající hráči mají jedinou možnost zbraně a tou jsou právě SMG.

ROBOCRAFT.cz | 19.2.2015 15:03 | 3514x přečteno

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Všechna práva vyhrazena | ROBOCRAFT.cz | info@robocraft.cz | XHTML | CSS | 1.10.2023 9:45:11