ROBOCRAFT.cz, NOVINKY, AKCE, MODY ZE SVĚTA HRY ROBOCRAFT

Strategie bitvy s Rail Gunem

2015-02-01_00001

Bitva s Rail Gunem se diametrálně liší od té s SMG. Roboti, kteří mají osazený Rail Gun funtují jako snipeři. To znamená že nejlepší jak s nimi hrát je si najít na mapě pěkné místo, odkud je dobře vidět na místo, kde se střetávají fronty obou týmu a pěkně, zlehka tam odtud střílet a ukazovat svou palebnou sílu pěkně z dálky.

Rail Gun je vysoce přesná zbraň, která vystřelí vždy jen jeden projektil na nepřítele a pak je potřeba jí opětovně nabít. Tento projektil proniká přes všechnu zbroj a ničí vše, co mu přijde do cesty. Nejúčinnější způsob, jak tento kanon použít je zůstat stát, zaměřit a vystřelit. Rail Gun je velmi nepřesný při pohybu a také pokud není plně zaměřen. Jedno z mála děl, kde se opravdu vyplatí zaměřovat (pravé tlačítko), tím se zvyšuje přesnost palby.

 Rail_cannon
Minimální level 4
Rychlost střelby 0.282 (6 guns) to 0.125 (1 gun)
Klasifikace Sniper
Odskok velký
Rotace 360
Náklon 118
Rychlost rotace 90°/0.5″

Rail Gun vyniká vysokou silou poškození nepřítele. V některých případech i jedna rána může mít doslova anihilační následky. Také je to jediná zbraň, která má laser. Pokud je alespoň jedno z umístěných děl nabito, vysílá paprsek, který usnadňuje míření, protože je lépe vidět, kam kulka dopadne, ale krom přátelských jednotek jej vidí i ty nepřátelské. Pokud tedy budete mířit na jedno konkrétní místo, nepřítel to uvidí a je velmi pravděpodobné, že se přesune na místo jiné, které mu umožňuje vás zasáhnout aniž by jste si toho všimli a udělá vám poškození ještě před tím, než stihnete znovu zaměřit. S nezaměřeným Rail Gunem je šance, že se trefíte opravdu minimální. Rail Gun sebou přináší i řadu nevýhod, je jimi například zpětný ráz. Ten u lehčích robotů může způsobovat nepříjemné odskoky směrem zpět, což snižuje efektivitu palby.

 

Pokud se vám v bitvě někdy stane, že se k vám nepřítel přiblíží na velmi malou vzdálenost s děly jako jsou SMG, je šance na to, že tento souboj vyhrajete opravdu mizivá. Rail Gun je sice silný, ale ve srovnání s SMG (počítáno jako DPS) je SMG daleko efektivnější. Navíc délka přebíjení značně znevýhodňuje Rail Gun, protože při šarvátce i taková drobnost, která se jindy, kdy se tank používá jako sniper nejeví jako tolik podstatná. To ale neznamená, že se v takovém případě musíte ihned odporoučet. Ba naopak! Dejte tomu nebojácnému nepříteli co proto z bezprostřední blízkosti. Síla děla se občas postará o kompletní anihilaci a nebo alespoň znepříjemnění podmínek nepříteli natolik, že nemá s tím po vás střílet, natož něco, s čím by vám mohl utéct, v tuto chvíli stačí jen v klidu, v pohodě nabít, během přebíjení si dát kafíčko a až se Rail Gun uráčí nabít, jednoduše svou práci dodělat.

2015-01-29_00006

Také si dávejte pozor na nepřítele, který se hodně rychlý, SMG dělo se totiž otáčí rychle, na rozdíl od Rail Gunu. Ten se otáčí opravdu jen velmi pomalu, dá se říci že 90° udělá za cca půl vteřiny, tedy otočení o 180° trvá vteřinu, což je v boji na blízko s rychlým nepřítelem jen na obtíž.

2015-01-29_00008Rail Gunů, stejně jako jakýchkoliv jiných děl je možné na robota umístit až šest. Větší počet děl než jedno funguje jako zásobník. Můžete tedy střílet všemi šesti děly postupně hned za sebou, ale poté je zapotřebí je všechny přebít, což trvá opravdu velmi dlouho, nejrychlejší přebíjení je pouze jednoho děla, protože s každým dalším se doba nabíjení prodlouží.

 

Rail Gun není možné používat hned od první úrovně. Je to dělo, které je dostupné od čtvrté až do desáté, nicméně až se na něj dostanete, můžete jej osadit na nižší tier, nicméně se to nejeví jako příliš efektivní, protože hráči v těchto úrovních jdou radši do šarvátky v bezprostřední blízkosti než aby nad hrou přemýšleli. Ale pokud s ním potkáte Bosse, má se rozhodně na co těšit.

ROBOCRAFT.cz | 5.3.2015 15:05 | 2655x přečteno

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Všechna práva vyhrazena | ROBOCRAFT.cz | info@robocraft.cz | XHTML | CSS | 1.10.2023 11:25:29