ROBOCRAFT.cz, NOVINKY, AKCE, MODY ZE SVĚTA HRY ROBOCRAFT

Pohybujeme se na pásech

2015-02-15_00001

V minulém díle jsme načali pohony a věnovali se tomu základnímu, což byla kola. Nyní se pojďme podívat na pásy, to je další dostupný pohon určený pro pohyb robota na zemi. Pásy jsou dostupné od třetí úrovně a je tedy možné osadit je na robota již od této rané úrovně.

Pásy se na rozdíl od kol ovládají trochu jinak. Pokud pro pohyb používáte kola, na otáčení či zatáčení robota je zapotřebí mít alespoň nějakou rychlost, jinak je tomu u pásu. Pokud je robot osazen pásy, je možné se s ním otáčet na místě. Navíc jeho stabilita oproti kolům je o hodně vyšší, nicméně to má negativní vliv na rychlost. Pásy jsou oproti kolům o něco pomalejší, pokud se s nimi rozhodnete jet uprostřed pláně na Marsu, můžete se velmi snadno stát terčem útoku nepřátelského robota. Nicméně při rychlé jízdě z kopce s nimi na rozdíl od kol nehrozí otočení na střechu, protože jsou hodně těžké.

caterpillar
Minimální level 3
Klasifikace Pozemní

Pásy také patří k nejvíce obrněnému pohonu ve hře. Ale jejich umístění a výsledné chování je trochu specifické. Pro otáčení robota je zapotřebí minimálně dvou pásů, kdy nesmí být umístěné za sebou, ale vedle sebe. Je tedy potřeba, aby robot dělal minimálně dvě stopy. Pokud s pásy stojíte, lze se snadno otočit na místě, nicméně při pohybu vpřed, zatáčejí opravdu jen velmi pomalu, a proto se s nimi občas velmi špatně manipuluje.

Robot, který je osazen pásy jen tak neuvízne ve špatném terénu a občas je schopen vyjet i příkré skály, což je vhodné pokud chcete překvapit nepřítele útokem z výšky. K vyjetí prudších strání je ale zapotřebí mít pásů více nežli jen dva, kvůli stabilitě. Některé mapy, které se odehrávají na ledu, jsou pro pásy, dá se říci jako dělané. Pásy sice na ledu nejsou úplně nejvhodnějším pohonem, ale oproti kolům se ovládají daleko lépe. Jen brzdění je s nimi daleko obtížnější. Brzdná dráha s pásy na ledu je opravdu velmi dlouhá, navíc pokud takového robota osadíte Rail Gunem, tak bude velmi dlouho trvat, než se vám povede zaměřit. Rail Gun totiž nedovede úplně zaměřit do doby, dokud robot zcela nestojí, což v případě pásu chvilku trvá.

Pásy ale mají několik kladných vlastností. Mají na sobě několik bodů, na které je možné umístit další kostky, děla či štíty. Navíc je jejich armor oproti kolům o dost vyšší. Zde se hodí podotknout, že armor je zde nejvyšší ze všech pohonných jednotek. To znamená, že nepřátelskému robotovi bude o něco déle trvat, než vás o tento pohon připraví.

2015-01-29_00004

Pohon přes pásy se nejvíce hodí s kombinací na Rail Gun. Protože se jedná o zbraň, která je určena na boj zdálky. A co víc, robot, který je osazen pásy může být velmi placatý. Pokud se s ním vyšplháte na nějakou tu skálu, pak jste pro nepřátele, kteří nemají také Rail Gun jen velmi obtížně zasažitelní.

ROBOCRAFT.cz | 15.6.2015 14:05 | 3588x přečteno

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Všechna práva vyhrazena | ROBOCRAFT.cz | info@robocraft.cz | XHTML | CSS | 12.7.2024 17:30:25